De VVD Rotterdam maakt zich sterk voor een harde aanpak van drugsrunners. Burgemeester Aboutaleb heeft aangegeven de aanpak op te voeren door een drugsrunnersvolgsysteem in te stellen. Hierdoor kunnen instanties sneller beschikken over de criminele gegevens van de runners. VVD-fractievoorzitter Maarten van de Donk is tevreden met de aanpak van de burgemeester: “Het is goed dat de burgemeester onze oproep om over te gaan tot een hardere aanpak heeft opgepakt. De overlast moet keihard worden bestreden.”
Gisteren sprak burgemeester Aboutaleb over het probleem met de Maastrichtse burgemeester Hoes. In Maastricht zijn veel Rotterdamse drugsrunners uit de deelgemeenten Delfshaven en Noord actief. De beide steden pakken het probleem samen aan. “Door goed informatie uit te wisselen kunnen runners die actief zijn in Maastricht worden aangepakt in Rotterdam. Zo sla je twee vliegen in een klap. Zowel de overlast in Maastricht als patserig gedrag met illegaal geld in Rotterdam worden hierdoor aangepakt”, aldus Van de Donk.
Voor de VVD is veiligheid in de stad essentieel. De liberalen willen dat de gemeente er alles aan doet om het recht op veiligheid te garanderen.


Post new comment