De VVD vindt dat we trots kunnen zijn op het huidige culturele aanbod van Rotterdam. Een slechte jurering gebaseerd op eigenaardige criteria doet daar niets aan af. De suggestie dat het in Rotterdam cultureel zo slecht gaat is onzin. Met bezuinigingen heeft het al helemaal niets te maken.
‘Het is verbazingwekkend dat zowel politici als mensen uit de sector op de loop gaan met het onderzoek’, aldus VVD woordvoerder Van Gent. De zogenaamde ‘cultuurkaart’ van de Atlas Nederlandse gemeenten, zet Rotterdam ten onrechte op de 19e plaats. Zaken als theater, opera, film(festival), dans en architectuur worden in het onderzoek niet of nauwelijks meegenomen. Bovendien scoren in de ranking de steden met veel erfgoed en monumenten (steden met een oude binnenstad) per definitie beter.
Woordvoerder George van Gent: “Als het gaat om culturele voorzieningen zitten we als Rotterdam niet op een ondermaats niveau. Rotterdam heeft vele culturele A-merken zoals het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Museum Boijmans van Beuningen en het Internationaal Filmfestival. Die blijven we ondersteunen, naast vele tientallen andere culturele activiteiten en de honderden die zonder enige overheidsbemoeienis tot stand komen.”
Rotterdam gaat de komende jaren met een gemoderniseerd cultuurbeleid meer culturele initiatieven helpen opstarten met kortlopende projectsubsidies. Die vormen een aanjager voor cultuurprojecten, die bij succes vervolgens zélf de broek kunnen ophouden. Van Gent: “Ja, in de nieuwe cultuurplanperiode wordt het een beetje minder. Dat geldt ook voor de rest van Nederland. De VVD blijft daarbij gaan voor A-merken, voor kwaliteit, en voor ondernemende cultuurinstellingen. Cultureel ondernemerschap past goed bij de handen-uit-de-mouwen instelling van Rotterdammers.”
Foto Grote Zaal de Doelen: Tom Gosselaar


Post new comment