14-01-2011 VVD Rotterdam

VVD Rotterdam wil weten of iedereen aan de slag is

Het college wil dat alle Rotterdammers met een uitkering weer aan het werk gaan of zich nuttig maken voor de maatschappij. De aanpak hiervoor wordt ook wel full engagement genoemd. De VVD Rotterdam ondersteunt dit van harte maar wil niet dat er te hoge verwachtingen worden gewekt. Woordvoerder Deborah Middelman: “We weten dat er momenteel veel bezuinigd moet worden, waardoor de grootte en het effect van een project onder druk kan komen te staan. Bovendien is er minder werk in de markt. De vraag is daarom of het door wethouder Schrijer (PvdA) geschetste beeld wel haalbaar is.

In de Rotterdamse deelgemeente Overschie is vorig jaar een pilot gestart met full engagement. 600 Rotterdammers zijn uitgenodigd voor een gesprek, met als doel deze mensen weer actief te krijgen. Uiteindelijk moeten deze mensen bijvoorbeeld uitstromen naar betaald werk, gaan werken met behoud van een uitkering of vrijwilligerswerk gaan doen. Daar zijn 450 Rotterdammers actief aan de slag gegaan. Het is 50 mensen gelukt om een baan te vinden, 400 mensen zijn op een andere wijze actief geworden. Het is echter onduidelijk op welke wijze deze mensen actief zijn. Ook is onduidelijk wat er is gebeurd met de overige 150 mensen die niet actief aan de slag zijn gegaan. “Zo weten we dus nooit of de aanpak succesvol is”, aldus Middelman.

De onduidelijkheid over het effect van full engagement baart de VVD-fractie zorgen. Rotterdammers uit de uitkering halen en aan het werk krijgen is van groot belang. De rapportage over de resultaten van de nieuwe aanpak in Overschie geven geen gerust gevoel. Tijdens een raadscommissie zijn hier door de VVD dan ook vragen over gesteld.

Post new comment

Uw e-mailadres wordt niet getoond op deze website.
CAPTCHA
You need to type the characters for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.