zoeken
Nieuws

De strijd tegen de ganzenterreur

24 maart 2023
detail iamge

De lente is weer begonnen en daarmee ook de overlast veroorzaakt door ganzen. In het park bij de Kralingse Plas is het zoeken naar een zitplek zonder poep en ook de wielen van menig scootmobiel in Prinsenland moeten het ontgelden. Om deze overlast te beperken is het zaak dat de gemeente grip heeft op het aantal ganzen. Dit kan bijvoorbeeld door het rapen van de eieren. Maar er is nog een andere manier om de overlast van dieren aan te pakken. Om overlast van onder andere eekhoorns en duiven aan te pakken wordt tegenwoordig gebruik gemaakt van anticonceptiemiddelen. Dit biedt een uitkomst gezien dit een diervriendelijke methode is om de populatie onder controle te krijgen. Raadslid Marike Abrahamse heeft aan de wethouder gevraagd of we deze methode ook in Rotterdam kunnen toepassen bij ganzen. Klik hier voor de vragen van Marike. 

Marike Abrahamse
WORD VVD'ER