zoeken
Nieuws

De terrasuitbreiding komt te laat

24 maart 2023
detail iamge

Begin dit jaar heeft de Rotterdamse raad het nieuwe horecabeleid aangenomen. In het horeca uitvoeringsprogramma staat dat ook in 2023 onze Rotterdamse  horecaondernemers hun terrassen met mogen 25% extra mogen uitbreiden. Ook komt er ruimte voor maatwerk. De Rotterdamse VVD is heel erg blij met deze nieuwe maatregel. 

Inmiddels hebben diverse ondernemers de terrasvergunning aangevraagd en gekregen. Echter geldt de vergunning pas vanaf 15 mei. Verschillende ondernemers hebben bij ons aangegeven dat ze de keuze voor deze datum niet begrijpen. Ook de Rotterdamse VVD vindt dit ook een rare datum. Deze week is de lente begonnen en bij dit seizoen hoort lekker weer en een terrasje pakken. Daarnaast vinden er in April twee grote evenementen in de stad plaats waar horecaondernemers flink van volle terrassen kunnen profiteren, namelijk de Rotterdamse Marathon en het bezoek van de koning tijdens Koningsdag.  

Raadslid Dieke van Groningen heeft een debat met de wethouder horeca hierover aangevraagd.

 

Dieke van Groningen
WORD VVD'ER