Nieuws

Historische dag in de strijd tegen seksuele straatintimidatie

20 maart 2024

Gisteren (dinsdag 19 maart 2024) heeft de Eerste Kamer ingestemd met de wet seksuele misdrijven Dankzij de wet seksuele misdrijven wordt seksuele straatintimidatie eindelijk strafbaar. De Rotterdamse VVD is erg blij dat deze noodzakelijke stap tot het strafbaar stellen van seksuele straatintimidatie eindelijk genomen is. De wet is een cruciale stap om ervoor te zorgen dat seksuele straatintimidatie uit effectief kan worden aangepakt. In Rotterdam hebben we al verschillende keren een poging gedaan om via de lokale APV straatintimidatie strafbaar te stellen. 

De Rotterdamse VVD zet zich al jaren keihard in voor de aanpak van seksuele straatintimidatie. Het is namelijk niet normaal dat je als vrouw alleen op straatmoet nadenken waar je loopt of hoe je, je kleed en het nasissen of naroepen van vrouwen heeft niets met vrijheid van meningsuiting te maken.Nu de strafbaarstelling wettelijk geregeld is, is het tijd voor de volgende stap: handhaving. Daarom wil ons raadslid Pascal Lansink Bastemeijer van de wethouder weten hoe hij naar deze wet kijkt en wanneer we in Rotterdam de eerste handhavingsacties kunnen verwachten. 

Klik hier om de schriftelijke vragen te lezen. 

Aan de slag voor Rotterdam