zoeken
Nieuws

Minder druk op woningmarkt door opvang statushouder op Ferry

23 juni 2023
detail iamge

De gemeente Rotterdam heeft besloten om in de Merwehaven opvang te bieden aan 1.500 vluchtelingen op een Ferry. Raadslid Simon Becker (Samenleven): “Met de opvang op de Ferry zorgen we ervoor dat we aan onze wettelijke verplichting voldoen en dat Rotterdammers niet van de woningmarkt gedrukt worden door statushouders. Wettelijke verplichting of niet, onze verplichting is richting de Rotterdammers.” Simon Becker vervolgt: “De grote winst van deze opvang is dat het AZC in Barendrecht aan de rand van Lombardijen niet doorgaat, dat is fijn voor bewoners en voor de druk op Rotterdamse voorzieningen",  

Vandaag heeft het Rotterdamse college bekendgemaakt dat er in de Merwehaven een opvang voor 1500 vluchtelingen komt op een Ferry. De opvang zal op 1 juli beginnen en blijft anderhalf jaar liggen in de Merwehaven. Het Rijk zal de kosten voor de opvang op zich nemen en Rotterdam krijgt extra subsidie voor de bouw van flexwoningen en het ombouwen van kantoorruimte tot woningen.

WORD VVD'ER