zoeken
Nieuws

Overvallen door komst Barendrechts AZC

24 februari 2023
detail iamge

Afgelopen weekend werd bekend dat de gemeente Barendrecht een nieuwe opvanglocatie voor vluchtelingen en statushouders gaat realiseren. Dit AZC komt dicht tegen de gemeentegrens met Rotterdam te staan, vlakbij de wijk Lombardijen. Aangezien dit de dichtstbijzijnde wijk is komt de druk van het AZC op de voorzieningen in deze Rotterdamse wijk te liggen. Net als het college is de Rotterdamse VVD niet blij met dit nieuws vanuit Barendrecht. Raadslid Simon Becker noemt het zelfs een soort overval. ,,Als we het andersom zo hadden gedaan, dan waren ze er in Barendrecht ook niet gecharmeerd van geweest." 

Na het lezen van het bericht bleven we achter met veel vragen, daarom  hebben we samen met Leefbaar Rotterdam vragen gesteld aan het college. Een van de dingen die we aan het college hebben gevraagd is de inzet van busjes om de bewoners van het AZC naar de dichtstbijzijnde voorzieningen in Barendrecht te brengen. Dit om overlast in Lombardijen te voorkomen.


Benieuwd naar de vragen? Klik hier!

WORD VVD'ER