zoeken
Nieuws

Zorgen over netwerkcapaciteit

07 oktober 2022
detail iamge

Het stroomnet van Nederland raakt overbelast. Dat is de boodschap van netbeheerders in het programma Nieuwsuur op dinsdag 4 oktober. Op de netbeheer kaart is duidelijk te zien dat ook in Rotterdam bij de Maasvlakte, Rozenburg en wijken in het noorden en oosten van Rotterdam er grote kans is op transport schaarste. Het gevolg hiervan gaat zijn dat nieuwe groene energie mogelijk niet meer op het stroomnet kan worden aangesloten en dat grote nieuwe afnemers zoals een woonwijk, bedrijven en soms ook scholen, het risico lopen niet aangesloten te kunnen worden. Ons raadslid Marike Abrahamse maakt zich hier grote zorgen om en heeft daarom de wethouder om duidelijkheid gevraagd. Ze wil met name weten wat dit gaat betekenen voor de woonambities, energietransitie en of er in Rotterdam als sprake is dat aanvragen voor nieuwe aansluitingen worden afgewezen vanwege de beperkte capaciteit op het elektriciteitsnet. Klik hier om de schriftelijke vragen van Marike Abrahamse te lezen. 

Marike Abrahamse
WORD VVD'ER