Nieuws

Aan het werk

27 oktober 2023

Personeelstekorten bij de bakker, het café om de hoek en de winkels in de stad. Overal is de roep om personeel groot. Dit terwijl er nog steeds ruim 30.000 Rotterdammers in de bijstand aan de kant staan. Daarom moeten we er alles aan doen om de mensen die kunnen werken, ook aan het werk te krijgen. 

We hebben namelijk iedere Rotterdam keihard nodig, om ervoor te zorgen dat de metro van A naar B rijdt, Rotterdammers veilig over straat kunnen en onze gigantische bouwopgave wordt gehaald. Het enorme tekort aan werknemers heeft dan ook grote gevolgen voor de stad.

Om iedereen aan het werk te krijgen gaan we mensen in de bijstand helpen met opleidingen  en maken we afspraken met werkgevers om ze aan het werk te helpen. Soms kan een beetje hulp precies genoeg zijn om mensen hun potentieel te laten benutten. Tegelijkertijd zien we dat sommige het systeem misbruiken. Daarom blijven we bijstandsfraude keihard aanpakken. 

Aan de slag voor Rotterdam